آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
مجتمع مسکونی متروپل

متروپل پروژه‌ای مدرن و زیبا در یکی از بهترین نقاط محله سعادت آباد، با معماری منحصر به فرد و خاص است. این ساختمان بالاتر از میدان کاج، در ابتدای خیابان پنجم مابین بلوار سعادت آباد و خیابان زیبای مروارید واقع شده است. معماری این ساختمان مدرن به شکلی است که سبکی نو را به زندگی ساکنان آن تزریق می‌کند. مشاعات رفاهی در ارتفاع، پلانهای زیبا، جریان هوای تازه در طبقات و نمای منحصر به فرد این بنا را به جذاب‌ترین مجتمع منطقه تبدیل کرده است.

مشخصات کلی پروژه:
متروپل در زمینی به وسعت 3000 متر مربع با زیربنای کل 21000 متر مربع ساخته می‌شود. این ساختمان دارای 14 طبقه به علاوه یک نیم طبقه بوده که 10 طبقه آن شامل 47 واحد با 18 تیپ پلان مختلف مسکونی، یک طبقه همکف، و سه طبقه زیرین مشتمل بر پارکینگ و مشاعات مختلف است. لازم به ذکر است برخی از مشاعات رفاهی شامل استخر، باشگاه ورزشی، کافی‌شاپ و ... در طبقات مختلف ساختمان در ارتفاع طراحی شده‌اند
امکانات ویژه:
 • نمای مدرن با فضای سبز
 • تراسهای متعدد بدون دید نسبت به یکدیگر
 • 115 متر مربع فضای سبز در جای جای ساختمان
 • 307 متر مربع فضای استخر و سونا در طبقه هفتم با دریافت نور طبیعی و منظره زیبا
 • 85 متر مربع فضای باشگاه ورزشی و اتاق ماساژ در طبقه هشتم
 • گلخانه در طبقه همکف با نور و فضاسازی منحصر به فرد
 • سینما با تجهیزات مدرن 
 • سالن اجتماعات با فضایی 370 متر مربعی با تمامی امکانات مورد نیاز
 • فضای بیزینس لانژ لابی به همراه بار
 • کافی‌شاپ با معماری خاص در طبقه سوم
 • خدمات هتلینگ و مدیریت بهره‌برداری ساختمان
 • 167 متر مربع زیر ساخت مدیریت بهره برداری
 • سیستم‌های هوشمند ساختمان
مشخصات فنی و مهندسی:

 

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

 
کارفرما: گروه نکسا
آدرس پروژه: سعادت آباد، بلوار سعادت آباد، خیابان پنجم
تاریخ بهره برداری: 1401
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: مهندسین مشاور تغییر روند طرح (گروه طراحی شیفت)
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: همایون شکیب 09128035031
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه:
مدیر کارگاه:
وضعیت پروژه: آتــــی
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 3000 متر مربع
مساحت زیربنای کل: 21000 متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 12300 متر مربع
تعداد کل طبقات: 14
تعداد طبقات مسکونی: 10
تعداد طبقات زیرزمین: 3
تعداد واحد مسکونی: 54
تعداد پارکینگ: 131
تعداد انباری:
نوع سازه:
نوع سقف:
ارتفاع سقف طبقات: 3
ارتفاع سقف لابی: 6
نوع نما: مدرن با ارائه فضای سبز
سیستم سرمایش و گرمایش: چیلر فن کوئل و ...
مساحت لابی: 300 متر مربع
مساحت استخر: 307 متر مربع
مساحت سالن ورزشی: 85 متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: 368 متر مربع


پروژه های دیگر