آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
نکسوس

پروژه نکسوس از جمله مدرن ترین ساختمانهای میدان فرهنگ سعادت آباد خواهد بود. این ساختمان زیبا که معماری چشم نواز و گیرایی در نمای خود دارد در یکی از دنج ترین نقاط منطقه سعادت آباد در خیابان پیوند یکم در زمینی به سه ضلع آزاد واقع شده است.

مشخصات کلی پروژه:
نکسوس در زمینی به وسعت 940 متر مربع با زیربنای کل 6000 متر در 10 طبقه ساخته می شود. 6 طبقه از 10 مورد ذکر شده مسکونی بوده که شامل پنت هاوس نیز می شود و یک طبقه لابی به همراه 3 طبقه پارکینگ و مشاعات رفاهی خواهد بود. زمین این پروژه فقط از یک طرف محدود به ساختمان های مجاور بوده و از سه ضلع دیگر در مجاور خیابان های با عرض مناسب واقع شده است.
مشخصات فنی و مهندسی:

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

کارفرما: گروه نکسا
آدرس پروژه: سعادت‌آباد – میدان فرهنگ – خیابان پیوند 1
تاریخ بهره برداری: اسفند 1399
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: دفتر معماری دیدا - مسعود حاتمی
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: همایون شکیب 09128035031
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه:
مدیر کارگاه:
وضعیت پروژه: آتــــی
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 940 متر مربع
مساحت زیربنای کل: 6000 متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 3500 متر مربع
تعداد کل طبقات: 10
تعداد طبقات مسکونی: 6
تعداد طبقات زیرزمین: 3
تعداد واحد مسکونی: 19
تعداد پارکینگ: 42
تعداد انباری: 19
نوع سازه: بتن آرمه
نوع سقف:
ارتفاع سقف طبقات:
ارتفاع سقف لابی:
نوع نما:
سیستم سرمایش و گرمایش: چیلر و فن‌کوئل و موتورخانه مرکزی
مساحت لابی: 246 متر مربع
مساحت استخر: 251 متر مربع
مساحت سالن ورزشی: 40 متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: 130 متر مربع


پروژه های دیگر