آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
ویلای رز

آرامش، هوای لطیف و محیط دل انگیز شهرک غرب، کارفرمای ویلای رز را ترغیب به احداث بنایی متمایز با طرحی از معماران بنام کشور، مهندس رضا دانشمیر و خانم کاترین اسپیریدونوف کرد. بنایی که چون دُرّی درخشان در میان ویلاهای منطقه، می‌درخشد.

 

مشخصات کلی پروژه:
در طراحي اين پروژه كه به سبك مدرن وبهره گیری از مفهوم مینیمالیسم، اکنون تجسم واقعیت بخود گرفته است، پوسته‌هاي چرخنده‌اي شكل گرفته‌اند كه كل حجم را دربر میگیرند و در بخش مياني با شکافی در سراسر حجم از دو بخش ديگر جدا شده، تغيير فرم، رنگ و متريال داده است. با استفاده از حداكثر شفافيت در ۲ جبهه، سياليت فضا نامحدود گشته است. سازه بنا، در تعامل كامل با حركات چرخشي حجم و همخوان با آن با پوسته‌هاي بتني كار شده است و اين امر باعث ايجاد شخصيت يكپارچه حجم شده است.
امکانات ویژه:

در حال بروز رسانی.....

مشخصات فنی و مهندسی:

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

کارفرما: آقای مهندس سید علی حسینی لواسانی
آدرس پروژه: شهرک غرب - فاز4 - خیابان زرافشان - خیابان دوم
تاریخ بهره برداری: خرداد 1396
مدیر طرح: گروه NEXA
مشاور: رضا دانشمیر و کاترین اسپیریدونوف
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش:
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه: محمد رضا بهداد
مدیر کارگاه: میثم معمارزاده
وضعیت پروژه: خاتـمه یافتـه
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 650 متر مربع
مساحت زیربنای کل: متر مربع
مساحت زیربنای مفید: متر مربع
تعداد کل طبقات:
تعداد طبقات مسکونی:
تعداد طبقات زیرزمین:
تعداد واحد مسکونی: 1
تعداد پارکینگ:
تعداد انباری:
نوع سازه: اسکلت بتنی
نوع سقف: یوبوت
ارتفاع سقف طبقات:
ارتفاع سقف لابی:
نوع نما: مدرن
سیستم سرمایش و گرمایش:
مساحت لابی: متر مربع
مساحت استخر: متر مربع
مساحت سالن ورزشی: متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: متر مربع


پروژه های دیگر