آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
پروژه به فام 12

پروژه به‌فام 12 براساس طراحی مهندسی و با بهره‌گیری از نقشه‌های فاز 2 به همراه جزئیات اجرایی کامل و با کنترل کیفی ساخته شده است.

در طراحی و اجرای این ساختمان‌ کنترل کیفیت به صورت مستمر صورت پذیرفته است. استفاده از مصالح استاندارد، مرغوب و بادوام، طراحی و اجرای سیستم سازه‌ای مقاوم در برابر زلزله، معماری داخلی زیبا و محوطه‌سازی چشم‌نواز و توجه ویژه به مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و مصرف بهینه انرژی در ساختمان، برخی از ویژگی‌های این ساختمان است.

مشخصات کلی پروژه:
1. مساحت واحدها: 146 مترمربع. 2. معماری زیبا و مدرن. 3. نمای ترکیبی از سنگ و آجر و نورپردازی در شب.
امکانات ویژه:

1. آسانسور تمام اتوماتیک. 2. کابینت و کمد دیواری از MDF درجه یک. 3. آیفون تصویری رنگی و درب ریموت کنترل. 4. طراحی سقف‌های کاذب از پانل گچی کناف.

مشخصات فنی و مهندسی:

 

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

 
کارفرما: گروه NEXA
آدرس پروژه: نارمک – شرق میدان 77 – پلاک 175
تاریخ بهره برداری: 1393
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: مهندسین مشاور ایمن سازه فدک
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: دپارتمان فروش نکسا
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه: احسان فدایی
مدیر کارگاه: سعید عبدالهی
وضعیت پروژه: خاتـمه یافتـه
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 200 متر مربع
مساحت زیربنای کل: 800 متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 720 متر مربع
تعداد کل طبقات: 5
تعداد طبقات مسکونی: 4
تعداد طبقات زیرزمین: -
تعداد واحد مسکونی: 4
تعداد پارکینگ: 7
تعداد انباری: 5
نوع سازه: بتنی
نوع سقف: تیرچه بلوک
ارتفاع سقف طبقات: 2/80 متر
ارتفاع سقف لابی: -
نوع نما: ترکیب سنگ و ترمووود
سیستم سرمایش و گرمایش: پکیج و کولر
مساحت لابی: - متر مربع
مساحت استخر: - متر مربع
مساحت سالن ورزشی: - متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: - متر مربع


پروژه های دیگر