آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
پروژه سرو 1

مجتمع مسکونی سرو 1 در بلوار 24 متری سعادت‌آباد و در زمینی به مساحت 364 مترمربع بنا شده است. در طراحی سازه و معماری این ساختمان جمعی از بهترین مهندسان عمران و معماری همکاری نموده‌اند و مجتمع از نظر سازه‌ای، معماری و طراحی داخلی آن از استانداردهای بالایی برخوردار است.

 

مشخصات کلی پروژه:
1. این ساختمان در هفت طبقه شامل یک طبقه پارکینگ، یک طبقه مجموعه ورزشی و موتورخانه مرکزی و 5 طبقه تک واحدی مسکونی به مساحت 220 مترمربع ساخته شده است. 2. محوطه ورزشی شامل استخر، سونا و جکوزی به مساحت 110 مترمربع. 3. در اجرای سازه از اسکلت بتن‌آرمه با دیوارهای برشی در دو جهت استفاده شده است. در فونداسیون از 15 عدد شمع بتنی 8 متری برای استحکام هر چه بیشتر بنا استفاده شده است.
امکانات ویژه:

1. در این ساختمان از شیرآلات گروهه آلمان، کابینت تمام چوب کلاسیک، درب‌ها و چهارچوب‌های تمام چوب، کاشی و سرامیک خارجی، پارکت و کاغذ دیواری خارجی و سایر اقلام لوکس استفاده شده است. 2. استفاده از کاشی‌های مرغوب اسپانیا. 3. آسانسور 8 نفره تمام اتوماتیک با کابین تمام استیل و موتور و ریل اروپایی. 4. شومینه و کباب‌پز. 5. برای سیستم‌های گرمایش و سرمایش ساختمان، چیلر مرکزی با فن‌های سقفی مجزا در هر فضا طراحی شده است. 6. استفاده از چیلر با تکنولوژی نوین و عایق‌بندی کامل لوله‌ها و استفاده از ترموستات در کلیه فضاها از اقدامات انجام گرفته برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌باشد.

مشخصات فنی و مهندسی:

 

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

 
کارفرما: گروه NEXA
آدرس پروژه: سعادت‌آباد – بلوار 24 متری – خیابان ششم شرقی
تاریخ بهره برداری: 1387
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: آقای مهندس آگاه و همکاران
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: دپارتمان فروش نکسا
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه:
مدیر کارگاه: محمدرضا بهداد
وضعیت پروژه: خاتـمه یافتـه
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 364 متر مربع
مساحت زیربنای کل: - متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 290 متر مربع
تعداد کل طبقات: 5
تعداد طبقات مسکونی: 5
تعداد طبقات زیرزمین: یک عدد
تعداد واحد مسکونی: 5
تعداد پارکینگ: 13
تعداد انباری: 5
نوع سازه: بتن آرمه
نوع سقف: تیرچه و بلوک
ارتفاع سقف طبقات: 2/30
ارتفاع سقف لابی: 3/50
نوع نما: سنگ و آجر
سیستم سرمایش و گرمایش: چیلر مرکزی و فن‌کوئل سقفی
مساحت لابی: 25 متر مربع
مساحت استخر: 150 متر مربع
مساحت سالن ورزشی: - متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: - متر مربع


پروژه های دیگر