آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
پروژه سرو 2

مجتمع مسکونی سرو 2 در منطقه سعادت‌آباد و در زمینی به ابعاد 18 × 50 بنا شده است.

با استفاده از المان های بصری زیبا و هماهنگ، سعی شده جلوه نمای ساختمان در تناسب موزونی با طراحی داخلی باشد. از طرفی، طراحی زیبا و استفاده از مصالح مرغوب باعث شده است تا ساختمان ظاهری متفاوت و چشمگیر داشته باشد.

سقف‌های کاذب در کلیه فضاها به خاطر دارا بودن طرح‌های ویژه و با بهره مندی از نور مخفی، تصاویر زیبایی را در شب تولید می کنند. این سقف ها در آشپزخانه و سرویس ها به گونه ای طراحی شده که علاوه بر زیبایی، امکان بازدید ار تاسیسات و تعمیرات احتمالی آنها را به سادگی میسر می کند.

مشخصات کلی پروژه:
1. این ساختمان، جنوبی و در هفت طبقه شامل زیرزمین، همکف و 5 طبقه مسکونی ساخته شده است. 2. هر طبقه شامل یک واحد شمالی به مساحت 232 مترمربع (دارای سه خواب و دو سرویس بهداشتی) و یک واحد جنوبی به مساحت 290 مترمربع (چهار خواب و چهار سرویس بهداشتی) می‌باشد. 3. به دلیل وجود اختلاف تراز در طبقات، در هر پاگرد صرفاً یک واحد مسکونی با یک آسانسور مجزا وجود خواهد داشت. 4. در طبقه همکف و زیرزمین برای هر دستگاه آپارتمان دو عدد پارکینگ و جمعاً 20 عدد تامین شده است. 5. راه‌پله‌های وسیع و استفاده از دو دستگاه آسانسور تمام اتوماتیک ده نفره از دیگر مشخصات این ساختمان است. 6. در این ساختمان فضای مناسبی برای لابی، سرایداری، موتورخانه و انباری‌ها طراحی و اجرا شده است. 7. مجموعه ورزشی شامل استخر، سونا و جکوزی در طبقه زیرزمین در طراحی سازه، سازه بتن‌آرمه با دیوارهای برشی مدنظر گرفته است. 8. استفاده از 8 عدد شمع بتنی درجا در زیر دیوارهای برشی و ایجاد درز انقطاع در طول بنا به دلیل وجود شکستگی در طبقات از ویژگی‌های این سازه می‌باشد. 9. همه واحدها دارای آشپزخانه دوم (مطبخ). 10. محوطه استخر به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که به فضای سبز حیاط نیز مشرف باشد. 11. محوطه‌سازی در فضای حیاط به مساحت 325 مترمربع و با استفاده از فضای سبز و آب‌نما و المان‌های زیبای معماری انجام گردیده است.
امکانات ویژه:

1. چیلرهای جذبی شعله مستقیم ابارا با ظرفیت 80 تن تبرید. 2. برج‌های خنک‌کننده محصول شرکت ابارا و فن‌کوئل‌های سقفی توکار با برند McQuay. 3. تصفیه‌خانه استخر پمپ‌ها و دیگ بخار از مارک‌های معتبر و شناخته شده خارجی. 4. حفر یک حلقه چاه عمیق برای دسترسی به آب مناسب جهت استفاده در برج خنک کن و آبیاری محوطه. 5. سیستم مدیریت هوشمند در هر واحد شامل سیستم روشنایی فضاها و سیستم تهویه مطبوع. سیستم ماهواره مرکزی و آیفون تصویری رنگی و ارتباط داخلی واحدها با سرایدار. 6. تامین امنیت واحدها با سیستم دزدگیر متمرکز در هر واحد. نصب دوربین‌های متعدد در مشاعات و ضبط خودکار تصاویر.

مشخصات فنی و مهندسی:

 

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

 
کارفرما: گروه NEXA
آدرس پروژه: سعادت‌آباد – خیابان هفتم
تاریخ بهره برداری: 1388-89
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: مهندسین مشاور ایمن سازه فدک - سهیل شیرازی
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: دپارتمان فروش نکسا
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه: محمدرضا بهداد
مدیر کارگاه: وحید امیدی
وضعیت پروژه: خاتـمه یافتـه
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 900 متر مربع
مساحت زیربنای کل: 3889 متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 3564 متر مربع
تعداد کل طبقات: 5
تعداد طبقات مسکونی: 5
تعداد طبقات زیرزمین: -
تعداد واحد مسکونی: 10
تعداد پارکینگ: 21
تعداد انباری: 10
نوع سازه: بتن آرمه
نوع سقف: تیرچه بلوک
ارتفاع سقف طبقات: 2/80 متر
ارتفاع سقف لابی: 3/00 متر
نوع نما: سنگ
سیستم سرمایش و گرمایش: اسپلیت و موتورخانه (رادیاتور)
مساحت لابی: 97 متر مربع
مساحت استخر: 170 متر مربع
مساحت سالن ورزشی: - متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: - متر مربع


پروژه های دیگر