آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
پروژه سرو 4

مجتمع مسکونی سرو 4 یک مجموعه آپارتمانی در7 طبقه شامل 5 طبقه مسکونی به همراه 2 طبقه مشاعات شامل مجموعه ورزشی، سرایداری، لابی، انباری‌ها و موتورخانه مرکزی در سعادت‌آباد، خیابان چهارم، کوچه نسیم در زمینی به مساحت 900 مترمربع احداث شده است.

مشخصات کلی پروژه:
سازه‌ی این ساختمان اسکلت بتن‌آرمه با دیوارهای برشی است که الزامات سازه‌ای براساس ضوابط و آئین‌نامه‌های معتبر در طراحی و اجرای آن به دقت رعایت شده و از این لحاظ ساختمان از ایمنی مناسبی در برابر زلزله برخوردار است. دو مجموعه 10 واحدی مسکونی (جمعاً 20 واحد دو و سه خوابه) با ایجاد شکستگی در پلان و تعبیه آسانسورهای مجزا و طراحی 2 لابی مجزا در هر طبقه به نحوی که در هر لابی با استفاده از یک دستگاه آسانسور اختصاصی دسترسی به 2 واحد امکان‌پذیر باشد، از ویژگی‌های ممتاز این ساختمان است. طراحی داخلی فضاها با استفاده از حجم‌سازی‌های مدرن با نورپردازی کامل و طراحی نمای مدرن با استفاده از سنگ‌های تراورتن به صورت ترکیبی و دارای نورپردازی در شب، - دارای فضای سبز مناسب با حفظ درختان موجود در محوطه حیاط، - طراحی 30 واحد پارکینگ در 2 طبقه مشاعات با فضای کافی و بدون مزاحمت.
امکانات ویژه:

1. به دلیل عرض زیاد و جنوبی بودن ملک، نقشه‌های پلان این پروژه بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد و فضاها به صورت زیبا و مفید طراحی و اجرا شده است. 2. در هر نیم طبقه صرفاً 2 واحد مسکونی وجود دارد. 3. دو دستگاه آسانسور 6 نفره تمام اتوماتیک با تجهیزات اروپایی با کابین تمام استیل و دارای امکانات حرکت و توقف تدریجی و برق اضطراری. 4. سیستم اعلام حریق addressable. 5. سیستم دوربین مداربسته با امکان ضبط در کلیه مشاعات. 6. سیستم ماهواره مرکزی آیفون تصویری رنگی و اینترنت پر سرعت مرکزی. 7. سیستم تاسیسات مکانیکی Duct Spilit، مارک Rheem با کویل آب گرم به صورت کاملاً مستقل. 8. درب BTF ایتالیا. 9. شیرآلات KWC. 10. آنتن و ماهواره مرکزی. 11. کنترل هوشمند روشنایی فضاهای عمومی. 12. گاز و فر توکار خارجی مرغوب.

مشخصات فنی و مهندسی:

 

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

 
کارفرما: گروه NEXA
آدرس پروژه: سعادت‌آباد – خیابان چهارم – کوچه نسیم
تاریخ بهره برداری: 1392
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: مهندسین مشاور ایمن سازه فدک
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: دپارتمان فروش نکسا
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه: امیرجواد بزرگمهر
مدیر کارگاه: محمدرضا نامی
وضعیت پروژه: خاتـمه یافتـه
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 900 متر مربع
مساحت زیربنای کل: 3938 متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 2700 متر مربع
تعداد کل طبقات: 7
تعداد طبقات مسکونی: 5
تعداد طبقات زیرزمین: 1
تعداد واحد مسکونی: 20
تعداد پارکینگ: 32
تعداد انباری: 20
نوع سازه: بتن آرمه
نوع سقف: تیرچه و بلوک
ارتفاع سقف طبقات: 30/3
ارتفاع سقف لابی: 50/4
نوع نما: سنگ و آجر
سیستم سرمایش و گرمایش: داکت اسپلیت و موتورخانه مرکزی
مساحت لابی: 57 متر مربع
مساحت استخر: - متر مربع
مساحت سالن ورزشی: - متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: - متر مربع


پروژه های دیگر