آینــــده
تجربــه
تخصــص
نکـــسا
پروژه سرو 6

این پروژه در منطقه سعادت آباد، خیابان دهم واقع شده و در سال 94 به بهره برداری رسید. پروژه سرو 6 دسترسی مناسبی به بزرگراه های اصلی تهران و مراکز خرید، رفاهی و درمانی دارد.

مشخصات کلی پروژه:
این ساختمان در زمینی به مساحت 460 مترمربع احداث شده و مشتمل بر 7 طبقه شامل 5 طبقه مسکونی دارای 10 واحد و دو طبقه مشاعات می‌باشد. در طراحی این ساختمان از تمامی المان‌های طراحی یک ساختمان مدرن با در نظر گرفتن نیازهای مورد نیاز یک خانواده بهره‌گرفته شده است. نمای این ساختمان یک نمای منحصر به‌فرد است که با طراحی المان‌های چوبی متحرک در نما سبب شده است که دو تیپ نمای با پنجره‌های باز و بسته را داشته باشیم. ضمن این که به این طریق، نور داخل واحدها به نحو احسن تامین خواهد شد.
امکانات ویژه:

برای این ساختمان امکانات مناسبی به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

1. لابی مجلل در ورودی ساختمان

2. بام سبز

3. در طراحی داخلی ساختمان از المان پارکت و سنگ در کف واحدها و کاغذدیواری در دیوارها

4. کابینت‌های هر واحد از ام. دی .اف High Glass درجه یک خارجی و صفحات کرین خارجی

5. درب‌های ورودی ساختمان به صورت تمام چوب، محصول شرکت صنایع چوبی رُز بوده و دارای قفل دیجیتالی

6. keyless آیفون تصویری دارای امکان ارتباط با سرایدرای و ارتباط بین واحدها

7. ماهواره مرکزی، آنتن مرکزی و دوربین‌های مداربسته

مشخصات فنی و مهندسی:

 

1. مطالعات زمین‌شناختی: اساسی‌ترین رکن طراحی سازه ساختمان، شناخت صحیح بافت و رفتار خاک محل احداث ساختمان است. در پروژه‌های نکسا حساسیت زیادی بر روی مطالعات دقیق زمین، بررسی‌های زلزله‌شناسی، آزمایشات دقیق و متعدد در محل وجود دارد. بدین‌ترتیب ما از پایداری ساختمان‌های خود در برابر عوامل مختلف نظیر بارهای ثقلی، زلزله و باد اطمینان داریم. 

2. پایدارسازی گود و پی: بنای یک ساختمان برتر و دیرپا، مستلزم احداث فونداسیونی با عملکرد صحیح است. 
همواره آخرین استانداردهای طراحی پی با استفاده از بروزترین نرم‌افزارهای طراحی، برای ارائه نقشه‌های اجرایی استفاده شده‌اند. داده‌های زمین‌شناختی دقیق، ضریب اطمینان بالایی در طراحی پی ساختمان‌ها به ارمغان آورده است. طراحان متخصص ما روش نیلینگ و انکراژ را برای اطمینان کامل پایدارسازی دیواره‌های گود به ما پیشنهاد داده‌اند. 

3. سازه: طرح سازه ساختمان‌های گروه نکسا با استفاده از جدیدترین متدهای دنیا و بالاترین استانداردهای روز، رعایت کامل مفاد ویرایش سوم آیین نامه 2800 و توسط بهترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای انجام می‌گیرد. شکل‌پذیری بالا، آرماتورگذاری استاندارد و رعایت دیتیل‌های خاص نواحی اتصال سازه از مهم‌ترین الزاماتی است که رعایت می‌شوند. طراحی‌های ما توسط کنترلرهای چندگانه، به بالاترین حد اعتماد و اطمینان از پایداری، کیفیت و دوام ساختمان در سخت‌ترین شرایط محیطی می‌رسد. نظارت و کنترل سازه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های استاندارد جوشکاری و کنترل کیفیت جوش و انواع آزمایش‌های مخرب و غیر‌مخرب صورت می‌گیرد. مجموعه کاملی از کنترل‌ها نظیر بازرسی چشمی VT، تست‌های مختلف اولتراسونیک UT، نفوذی PT و ذرات مغناطیسی MT، در کنار آزمایشات دقیق و متواتر بتن اکیپ‌های حرفه‌ای و معتبر جهت اسلامپ بتن و مقاومت مشخصه در سنین 28 روزه و 90 روزه برای حصول اطمینان بالا در همه پروژه‌های ما به انجام می‌رسند. بدین‌ترتیب همه اجزای سازه دارای شناسنامه فنی و مشخصات کامل می‌باشند. متریال مصرفی در اسکلت نظیر میلگرد، فولاد و بتن، از معتبرترین کارخانجات کشور تهیه می گردند.

4. تاسیسات: آسایش و آرامش زندگی در ساختمان، حاصل تاسیسات با کیفیت و عملکرد عالی است. تاسیسات منسجم، هماهنگ و یکپارچه با عملکرد رفاهی بالا و با روبکرد بهینه سازی مصرف انرژی، لازمه هر ساختمان مدرن و لوکس امروزی است. گروه نکسا با بکارگیری با تجربه‌ترین طراحان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی در کنار بهره‌گیری از روزآمدترین دستاوردهای دنیا، تاسیساتی بی‌نظیر را در پروژه‌های خود ارائه می‌نماید. مبانی محاسباتی ما آیین‌نامه‌های ملی و استانداردهای روز می‌باشند. بکارگیری چیلر و فن‌کویل از برندهای مطرح، دیگ‌های با ظرفیت بهینه، تاسیسات آب‌رسانی و فاضلاب با برترین متریال و دقیق‌ترین اجرا و تاسیسات اعلام و اطفاء حریق تدابیر ما برای ارائه تاسیساتی فوق‌العاده است.

 
کارفرما: گروه NEXA
آدرس پروژه: سعادت‌آباد - خیابان شهید کنی فرد (دهم) - پلاک 16
تاریخ بهره برداری: 1394
مدیر طرح: دپارتمان راهبری پروژه‌های نکسا
مشاور: مهندسین مشاور ایمن سازه فدک
مجری: شرکت ایمن سازه فدک
کارگزار فروش: دپارتمان فروش نکسا
پهنه طرح تفصیلی: R122
مدیر پروژه: محسن کمالی
مدیر کارگاه: علی حسنی‌نژاد
وضعیت پروژه: خاتـمه یافتـه
کاربری: مسکونی
مساحت زمین: 460/60 پس از اصلاحی متر مربع
مساحت زیربنای کل: 2175 متر مربع
مساحت زیربنای مفید: 1420 متر مربع
تعداد کل طبقات: 7 طبقه
تعداد طبقات مسکونی: 5 طبقه
تعداد طبقات زیرزمین: 1 طبقه
تعداد واحد مسکونی: 10 واحد
تعداد پارکینگ: 18 عدد
تعداد انباری: 10 عدد
نوع سازه: بتن آرمه
نوع سقف: تیرچه بلوک
ارتفاع سقف طبقات: 3/40
ارتفاع سقف لابی: 3
نوع نما: مدرن از جنس چوب ترمو و سنگ
سیستم سرمایش و گرمایش: فن‌کوئل، چیلر، موتورخانه مرکزی
مساحت لابی: 35 متر مربع
مساحت استخر: - متر مربع
مساحت سالن ورزشی: - متر مربع
مساحت سالن اجتماعات: - متر مربع


پروژه های دیگر